مقالات

تعمیر پکیج بوتان

تعمیر پکیج بوتان غرب تهران یکی از خدمات گسترده‌ای است .که ما به شما عزیزان ارائه می‌دهیم. در چند سال اخیر یکی از برندهای درجه یک و معتبر در حوزه تولید پکیج، شرکت بوتان می‌باشد. این شرکت در سال ۱۳۳۲ در جهت آسایش و رفاه خانواده‌های ایرانی تاسیس گردید. بوتان در ابتدا کار خود به تولید بخاری گازی، اجاق گاز و سیلندر گاز پرداخت. سپس در سال ۱۳۶۷ اولین آبگرمکن دیواری گازی را وارد بازار کشور نمود. و سر انجام به عنوان نخستین تولید کننده ایرانی در سال ۱۳۷۲ اولین پکیج شوفاژ دیواری کشور را تولید نمود. این محصول با اینکه زمان کمی از تولید آن میگذشت به یکی از محصولات پرطرفدار در کشور تبدیل شد. هم اکنون نیز همانند گذشته پکیج بوتان از برندهای معتبر و پر طرفدار کشور در این زمینه می‌باشد. اخیرا پکیج های بوتان که طبق دانش و فناوری روز دنیا توسط متخصصان ایرانی تولید و عرضه می‌گردد. رقیب جدی برای برندهای مختلف خارجی و ایرانی در بازار داخلی به حساب می‌آید. گاه این پکیج نیز مانند همه‌ی وسایل دیگر دچار خرابی و اشکال می‌شود. تعمیر پکیج بوتان غرب تهران را در کمترین زمان ممکن در محل حضور پیدا کرده و مشکلتان را حل می‌کنیم.

پکیج بوتان غرب تهران
پکیج بوتان غرب تهران

راهنمای پکیج بوتان

به این نکات ایمنی در رابطه با استفاده صحیح پکیج بوتان توجه نمایید:

ضروری است تا از باز بودن مجاری دودکش و کلاهک اطمینان کافی حاصل کنید.

نصب کلاهک H در زمان استفاده از پکیج بوتان در قسمت خروجی پکیج الزامی می‌باشد.

اتصال صحیح و درستی می‌بایست بین کلاهک و دودکش پکیج وجود داشته باشد.

به هیچ عنوان پکیج را در حمام یا فضاهای بسته و بدون تهویه نصب نکنید.

برای پکیج خود سقفی را ایجاد یا بگذارید

به جهت جلوگیری از یخ زدگی لوله‌ها، باید لوله های آب را عایق نمایید.

از شیلنگ گاز نوع استینلس استیل در زمان نصب پکیج استفاده نمایید.

به هیچ وجه دریچه مخصوص ورود هوا را کوچک یا مسدود ننمایید.

پکیج نوعی سیستم گرمایشی است که در دنیای امروز بسیار محبوب و پرطرفدار است. برای تعمیر و عیب یابی پکیج بوتان در ابتدا باید مدل آن را شناسایی کرده آنوقت عیب یابی را انجام دهید. به این دلیل ابتدا باید مدل پکیج را شناسایی کرد که با توجه به مدل پکیج می‌توان ارورهای آن را برطرف نمود.

انواع پکیج بوتان

پکیج بوتان مدل  Verona

پکیج بوتان مدل  Parma

پکیج بوتان مدل CV 424

پکیج بوتان مدل  Perla pro

پکیج بوتان مدل  Benessere pro

پکیج بوتان مدل  Nuova acqua

پکیج بوتان مدل  Calda venizia

پکیج بوتان مدل  Optima

این مدل‌های پکیج بوتان پسوندهایی دارند که بیانگر این هستند که به شما بگویند که پکیج مورد نظر فن دار است یا بدون فن.

در صورتی که پسوند پکیج شما i باشد پکیج شما بدون فن می‌باشد و اگر پسوند مدل پکیج شما از کلمه S استفاده شده باید بدانید که پکیج فن دار است. به عنوان مثال CV 424i پکیج بدون فن است و مدل پکیج CV 424S از نوع فن دار می‌باشد.

تعمیر پکیج بوتان غرب تهران
تعمیر پکیج بوتان غرب تهران

تعمیر پکیج بوتان

پکیج بوتان هم مانند دیگر پکیج ها گاه دچاری خرابی می‌شود ما در ادامه مطالبی را بیان میکنیم که تعمیر و عیب یابی چگونه است. اما توصیه ما این است کار تعمیرات پکیج را به متخصصین مجرب تعمیرکاران بسپارید تا با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان مشکلات شما حل شود.

تعمیرات پکیج بوتان در غرب تهران

معایب پکیج دیواری کلا به دو دسته تقسیم می‌شوند:

دسته اول معایبی هستند که اعلام خطا توسط برد الکترونیک انجام شده و کد خطا به ما اعلام میگردد. برد الکترونیک خطا را شناسایی کرده و با اعلام کد خطا مشخص می‌شود که عیب از کدام قسمت است. این دسته عیب یابی راحت تری نسبت به دسته بندی بعدی دارند.

برای حل مشکل دسته اول باید به کتاب راهنمای پکیج مراجعه کرده و خطای مورد نظر را شناسایی کنید.

کدهای خطا در هر پکیج دیواری به یک شکل می‌باشد در مدل‌های دیجیتال با نمایش عدد و حروف انگلیسی رو مانیتور دستگاه مشخص ‌شده و در مدل آنالوگ با چشمک زدن چراغ‌های پنل خطا مشخص می‌شود.

دسته دوم معایبی هستند که برد الکترونیک خطا و معایب را شناسایی و تشخیص نمی‌دهد و هیچگونه کد خطایی روی پکیج ظاهر نمی‌شود.

برای عیب یابی این نوع خطاها با توجه به نحوه عملکرد قطعات و دانستن ساختار شماتیک و تجربه متخصصین تعمیرکاران این عیب را شناسایی می‌کنند.

در ادامه چند نوع از این خطاها را باهم بررسی میکنیم.

مشکل خاموش شدن پکیج

زمانی که مشکل پکیج شما خاموش شدن مدام است دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد. این دلایل مختلف عبارتند از کم بودن فشار گاز یا آب که با تنظیم فشار مشکل برطرف خواهد شد.

در بعضی از مواقع مشکل از برد دستگاه می‌باشد که باید نیروهای متخصص آن را تعمیر کنند. تعمیر پکیج بوتان غرب تهران خود را به ما بسپارید.

بالا رفتن دمای آب خروجی

زمانی که دمای آب خروجی بالا می‌رود باید به چند نکته مهم توجه کرد که یکی از آن ها کم بودن فشار و دیگری میزان گاز ورودی به پکیج است.

یکی دیگر از عوامل بالا رفتن دما آب پکیج بوتان گرفتگی مسیر ورودی و خروجی آب پکیج است.

آب مصرفی دمای مناسبی ندارد

دلایل مختلفی می تواند داشته باشد تا دمای آب مصرفی مناسب نباشد به ترتیب

۱-  فشار خیلی زیاد آب سرد ورودی ۲- NTSC مصرفی خراب است ۳- شعله کوتاه است ۴- خرابی فلوسوئیچ ۵- مبدل صفحه ای رسوب گرفته ۶- ارتباط پیدا کردن آب سر و گرم در یک نقطه از ساختمان که به دقت باید بررسی گردد.

تعمیر پکیج بوتان غرب تهران
تعمیر پکیج بوتان غرب تهران

پکیج انفجاری روشن می‌شود

پکیجی که به صورت انفجاریروشن می‌شود نیز همانند دیگر موارد عوامل مختلفی دارد

۱- جرقه زن ضعیف عمل می‌کند. ۲- وجود گرد و غبار و مسدود شدن سوراخ های مشعل اطراف جرقه زن. ۳- فاصله الکترود جرقه تا برنر مشعل تنظیم نمی‌باشد(اندازه استاندارد ۳ تا ۵ M) 4- استفاده اط قطعات گاز شهری به جای گاز مایع در پکیج هایی که با کپسول کار می‌کنند.

این موارد بیان شده تنها گوشه ای از خطاها و مشکلاتی است که ممکن است برای پکیج پیش آید. تعمیر پکیج بوتان غرب تهران کار ماست که در کمترین زمان و مناسبترین قیمت برای شما انجام می‌دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با تعمیرکار