مقالات

تعمیر پکیج بوتان در تهرانسر

تعمیر پکیج بوتان در تهرانسر توسط متخصصان مجرب و کاربلد ما انجام میگیرد. مدل دیواری پکیج بوتان یکی از پر مصرف‌ترین و پر کاربردترین لوازم ایجاد گرمایش نزد مصرف کنندگان است.

که از آن در جهت تامین آب گرم مصرفی استفاده می‌شود. پکیج ها به نسبت سیستم‌های مرکزی همانند آبگرمکن ها و موتورخانه ها که هزینه نگهداری زیاد و مصرف انرژی بالایی دارا می‌باشند مزیت‌هایی دارند.

این مزیت‌ها شامل: ۱- بالا بودن ایمنی و استفاده مستقل برای واحدهای مسکونی و تجاری ۲- عدم اشغال فضای محیط به دلیل داشتن حجم کم و ابعاد کوچک و نصب دیواری آن است.

یکی از مهم ترین عواملی که از پکیج بوتان برای تامین آب گرم مورد نیاز استفاده می‌شود مصرف بهینه سوخت و بالا بودن راندمان و بازدهی آن است. مصرف بهینه سوخت پکیج بوتان در راستای کاهش آلودگی و متناسب با اصول زیست محیطی  می‌باشد.

مدل دیواری پکیج معمولا بر روی دیوار آبدارخانه و آشپزخانه نصب می‌شود که علاوه بر گرم کردن محیط، توسط فن کوئل یا رادیاتور آب گرم مصرفی را به سرعت تامین می‌کند.

تعمیر پکیج بوتان در تهرانسر
تعمیر پکیج بوتان در تهرانسر

برای خارج کردن دود دستگاه به محیط خارج و تامین هوای مصرفی مورد نیاز دستگاه از دو دودکش دوجداره مخصوص استفاده می‌شود.

به این صورت که دود و مواد سوختنی از جداره درونی دودکش به واسطه مکش فن خارج شده و از جداره خارجی دودکش هوای تازه جهت افزایش راندمان وارد محفظه احتراق می‌شود.

در نتیجه طبق این فرآیند ایمنی کامل ساکنین را فراهم می‌سازد. در ادامه کدهای خطای پکیج بوتان مورد بررسی قرار میگیرد شما بازدیدکنندگان محترم می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با پکیج خود و خطاهایی که ممکن است رخ دهد همراه ما باشید. تعمیر پکیج بوتان در تهرانسر توسط تعمیرکاران ما در کوتاه ترین زمان انجام می‌شود.

تعمیر پکیج بوتان

خطاهای پکیج بوتان

کلا خطاهای پکیج به دو دسته اصلی تقسیم می‌شود به اینصورت که یک دسته از خطاها توسط برد الکترونیک دستگاه شناسایی شده و برروی مانیتور کد خطا قابل مشاهده است که این کار را برای تعمیرکار راحت می‌کند.

این نکته نیز قابل توجه است که کدهای خطا در هر پکیج به یه شکل می‌باشد به اینصورت که در مدل‌های آنالوگ با چشمک زدن چراغ‌های روی پانل مشخص شده و در مدل‌های دیجیتالی با نمایان شدن حروف و عدد انگلیسی روی مانیتور دستگاه مشخص می‌شود.

دسته دوم عیب ها یا خطاها که به نسبت دسته اول به مراتب سخت تر‌ اند این است که هیچ خطا و کدی به شما روی مانیتور دستگاه نمایش داده نمی‌شود و در اصل برد الکترونیک این عیب را شناسایی نمی‌کند. برای تعمیر پکیج بوتان در تهرانسر به ما اعتماد کنید.

رادیاتورها کامل سر می‌باشند ولی آب مصرفی داغ است

 • اگر از مدل کالدا ونزیا استفاده می‌کنید پمپ خراب است.
 • در دستگاه‌های تک مبدل، پمپ تنها وظیفه گرم کردن رادیاتور را بر عهده دارد و این به این معنی است که پمپ در تابستان به کل خاموش خواهد بود.
 • NTC گرمایش خراب است.
 • خرابی شیر موتوری، در شوفاژ دیواری مبدل.
 • شیرهایرفت و برگشت یا رادیاتور بسته است.
تعمیر پکیج بوتان در تهرانسر
تعمیر پکیج بوتان در تهرانسر

فشار بار به مراتب کم می‌شود

 • وجود هوا در مدار سیستم و هواگیری غلط در زمان روشن بودن پمپ، که موجب ورود برعکس هوا به دلیل چرخش و مکش پمپ می‌باشد.
 • وجود نشتی در سیستم لوله کشی، شوفاژ دیواری و یا رادیاتور ها.

گرم و سرد شدن آب مصرفی پکیج

 • NTC مصرفی معیوب شده.
 • زیاد بودن ارتفاع شعله کوتاه.
 • کم بودن فشار آب ورودی.
 • رسوب گرفتن مبدل صفحه‌ای.
 • نوسان فشار آب ورودی که علت آن عدم تنظیم پمپ فشار و باد نداشتن منبع .

با افزایش دما فشار بار به خودی خود بالا می‌رود

 • این مشکل به علت عدم عملکرد درست منبع انبساط پکیج بوتان می‌باشد. که به دلایل زیر رخ می‌دهد:
 • دیافراگم منبع انبساط سوراخ شده و باد را نگه نمیدارد.
 • فشار باد منبع انبساط روی ۱ بار تنظیم نیست یا کم و زیاد است.
 • لوله رابط یا شیلنگ اتصال منبع انبساط رسوب گرفته است.

رسوب گرفتن رادیاتورها

تعمیر پکیج بوتان در تهرانسر
تعمیر پکیج بوتان در تهرانسر

در مکانها و ساختمان هایی که عمر بالای ۱۰ سال دارند این مشکل بیشتر دیده می‌شود. سعی کنید در فصل تابستان هم شیرهای سر رادیاتور را نبندید به این علت که شیرها به مرور زمان خراب شده و کامل باز نمی‌شوند. اگر از محلول ضد رسوب داخل رادیاتورها استفاده کنید برای همیشه از شر رسوب گرفتن مبدل ثانویه و رادیاتورهاراحت می‌شوید. این منوط به این است که حتی یک قطره نشتی آب زیر رادیاتورها و دستگاه‌ها وجود نداشته باشد.

تعمیر پکیج بوتان در تهرانسر توسط تعمیرکاران متخصص ما انجام شده و ما به شما این اطمینان را می‌دهیم که با مناسب ترین قیمت و در کوتاه ترین زمان این کار انجام شود. شما می توانید با خیالی آسوده تعمیرات پکیج خود را به کارشناسان ما بسپارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با تعمیرکار